Het geheim van de snert.
Het GREYDANUS WK Snert- en het WK Stamppotkoken 2026 was met 26 deelnemers een bijzonder gezellige inspirerende dag.
Woensdag 18 februari werd de prachtige keuken van het ALFA College Kluiverboom volledig in beslag genomen door de deelnemers. Voorbereid volgens draaiboek door studenten Alfa College facilitair leidinggevende! Met veel passie gingen de deelnemers met hun eigen recept aan de slag om snert of stamppot te koken. Veelal naar een oud recept of zoals een deelnemer ons toevertrouwde “snert recept van mijn oma”. De jury had dan ook een moeilijke taak om te jureren en de punten te verdelen! “De lat ligt behoorlijk hoog”, aldus de voorzitter van de jury Flang Cupido van Terschelling.
WK Snertkoken
De uitslag van het Greydanus WK Snertkoken 2026 was bijzonder. Deelnemer Arthur Vos (59) uit Garderen deed in 2025 voor de eerste keer mee en werd toen tweede. Arthur oefende voor zijn tweede wedstrijd reeds vanaf oktober 2025 en liet zijn gasten proeven! Het oordeel van de jury was dat Arthur Vos uit Garderen wereldkampioen Snertkoken 2026 is geworden met 181 punten. 2de is geworden Robin van der Laan (26) uit Aduard met 180,50 punten en 3de Jacqueline Beverdam (60) uit Nijverdal met 176 punten. Bijzondere deelnemer uit Italië Paola Galletto (60) eindigde als 14de met 155 punten.

van links naar rechts Nora Visschers uit Olst mooiste presentatie. Robin van der Laan, Arthur Vos, Jan Veenma en Jacqueline Beverdam – Foto Pieter van der Velde
WK Stamppotkoken
Ook de uitslag van het WK Stamppotkoken 2026 was bijzonder. Voor het eerst deed Jan Veenma (49) uit Nijewier mee. Als cateraar veel ervaring in koken. Het oordeel van de jury was dat Jan Veenman (49) een bijzondere stamppot heeft bereid en zich wereldkampioen Stamppotkoken 2026 mag noemen met 195,50 punten. Tweede is geworden Robin van der Laan met 193 punten. 3de is geworden Arthur Vos uit Garderen met 182,50 punten.

Van links naar rechts Siegfried Niemeijer, Sjoerd Flameling, Dick Noteboom, John Spruit en Flang Cupido voorzitter jury en voorzitter Henk van der Velde – Foto Jaap Hoeksema
“De 31ste editie was een geweldige dag vol geurende fijne heerlijkheden”, aldus Henk van der Velde voorzitter van St. Oud Hollandse Gerechten Groningen. Na 31 jaar stopt hij ermee en gaat het stokje doorgeven.
De 32ste editie zal worden gehouden op woensdag 17 februari 2027.
